Misiune internationala

Vasarhelyi Sebastian, Georgiana, Amos si Paul in misiune si evanghelizare

Misiune in Kosovo

Georgiana Îl cunoaște pe Domnul în Biserica Creștină după Evanghelie și după ce aude chemarea Domnului la misiune în timpul unei conferințe, se înscrie ca studentă la Centrul Român de Studii Transculturale din Agigea. Aici este botezată cu Duhul Sfânt și primește viziunea de a lucra în lumea musulmană cu femeile și copiii.

Sebastian, cu toate că a fost crescut în biserică, a ales căile lumii și mai târziu a avut parte de cercetarea Domnului, fiind mântuit. Se instruiește la CBEE cu scopul de a se dedica lucrării. Fiind implicați în slujire printre copiii străzii, cei doi tineri se întâlnesc, se căsătoresc și primesc chemarea Domnului la misiune în Kosovo.

Motive de rugăciune:

Domnul să-i întărească și să-i protejeze spiritual, emoțional și fizic.
Domnul să-i sprijine în continuare în învățarea limbii albaneze și a culturii din Kosovo.
Pentru formarea unei echipe unite care să slujească în puterea și sub călăuzirea Duhului Sfânt.
Domnul să Se descopere albanezilor cu care au intrat în contact până în prezent, dar și celor cu care vor construi relații pe viitor.

Misiune in Kosovo

Motive de rugăciune:

Domnul să-i întărească și să-i protejeze spiritual, emoțional și fizic.

Sustine Proiectul

Toţi cei care vor avea îndemnul să contribuie cu ceva, indiferent cât este de mică suma, sunt rugaţi să folosească contul Bisericii, cu specificaţia 'Misionari in Kosovo'.

Vă mulţumim anticipat şi Dumnezeu să vă răsplătească cu tot ce ştie el că aveţi nevoie : pentru duh, pentru suflet şi pentru trup!

Modalitati de plata

Cont pentru Donatii in Lire Sterline (GBP)

Lloyds Bank

Sort code: 30-98-97 Account number: 54115468

Doneaza prin PayPal (nu necesita un cont PayPal)

Dupa ce ati apasat botonul'Donate' selectati in primul dialog daca dorit sa folositi contul PayPal sau Contul Bancar.

Style Selector

Layout Style