Proiect de dezvoltare

Sat Balosani, comuna Stejari, judetul Gorj

Cantina Sociala

Satul Balosani apartine de comuna Stejari din judetul Gorj si are aproximativ 654 locuitori. Marea majoritate a localnicilor traiesc de pe urma agriculturii. Regretabil, majoritea tinerilor sunt plecati in strainatate la munca, lasand acasa pe cei batrani, care traiesc din ce in ce mai greu din pensia mica pe care o au. Intr-o vreme in care lumea este tot mai interesata doar de propria-i bunastare si oamenii sunt tot mai lipsiti de compasiune pentru semenii lor, Biserica Penticostala Filadelfia din Balosani, judetul Gorj, o biserica mica isi indreapta inima catre comunitatea din care face parte si doreste sa inceapa o cantina sociala pentru oamenii nevoiasi care va putea sustine pentru inceput 15 persoane. Proiectul se ridica la suma de 10000 lei, bani cu care urmeaza sa se renoveze si sa se amenajeze sala de mese, bucataria si un grup sanitar, lucruri necesare pentru o functionare eficienta si in bune conditii.

Cantina Sociala

Sustine Proiectul

Toţi cei care vor avea îndemnul să contribuie cu ceva, indiferent cât este de mică suma, sunt rugaţi să folosească contul Bisericii, cu specificaţia 'Cantina Balosani'.

Vă mulţumim anticipat şi Dumnezeu să vă răsplătească cu tot ce ştie el că aveţi nevoie : pentru duh, pentru suflet şi pentru trup!

Modalitati de plata

Cont pentru Donatii in Lire Sterline (GBP)

Lloyds Bank

Sort code: 30-98-97 Account number: 54115468

Doneaza prin PayPal (nu necesita un cont PayPal)

Dupa ce ati apasat botonul'Donate' selectati in primul dialog daca dorit sa folositi contul PayPal sau Contul Bancar.

Poze ale Proiectului

Style Selector