Activitati

Implica-te in activitatiile tinerilor crestini din Quensferry si imprejurimi

Biserica Raul Vietii

Slujind Tinerilor

De-a lungul istoriei Dumnezeu a ales tineri pentru se implica în lucrarea de mântuire pe care El a desfășurat-o printre oameni. Tineri ca Iosua, Iosif, Samuel, Timotei, Tit, Marcu, sunt doar cateva nume despre Biblia relateaza ca au ascultat chemarea Domnului pentru viața lor.

Noi, tineri Bisericii Penticostale Raul Vietii din Quensferry, dorim sa raspundem afirmativ acestei chemari si ne propunem ca scop cautarea de noi oportunitati prin care sa fim relevanti pentru cei din generatia noastra, prin organizarea de activitati interesante intr-un cadru creştin. Tinta noastra este sa-L cunoaștem mai mult pe Dumnezeu si Cuvantul Lui si astfel sa descoperim si in acelas timp sa aratam si altora cum putem avea o relatie personala cu Isus.

Lucrul in echipa este important pentru noi si de aceea folosim intalnirile noastre si ca sa ne cunoastem mai bine si sa ne consolidam ca si grup, sa ne rugam unii pentru altii, sa invatam cum sa fim de folos bisericii si comunitatii.

Daca esti tanar si locuiesti in zona Deeside, North Wales ne-ar face mare placere sa participi la intalnirile de tineret organizate in fiecare Joi de la orele 19:00.

Pune-te la curent cu proiectele in care suntem implicati

Proiecte Economice Sociale Minisuni

Style Selector