Implicarea Femeilor

Implica-te in activitatiile femeilor crestine din Quensferry si imprejurimi

Biserica Raul Vietii

Implicarea Femeilor

Ideea de a organiza întâlniri cu femeile în biserica noastră a apărut în inimiile unor femei din Biserica, din dorinţa de a petrece un timp binecuvântat in părtăşie, atât unele cu altele, cât şi în Cuvântul lui Dumnezeu şi rugăciune.

Dorim să organizăm astfel de întâlniri în fiecare luna, abordand teme diverse, discutand despre nevoi specifice şi aducand învăţătura biblica femeilor in biserica si nu numai.

În mijlocul atâtor frământări personale, locale şi globale care iau cu asalt viaţa femeilor crestine, simţim nevoia ca femeile să se întoarcă la izvoarele vieţii, care pot face din noi femei după inima lui Dumnezeu.

Suntem angajate în luptă pe mai multe fronturi: creştere spirituală, familie şi slujire în biserică, societate. Este tot mai evidentă nevoia de a strânge rândurile, de a prezenta un front unit împotriva răului. Femeile constituie un numar mare al membrilor din biserica noastra deaceea dorim sa ne aducem aportul, pentru ca o majoritate neimplicată sărăceşte biserica de un potenţial considerabil ce ar putea fi folosit pentru zidirea sa.

Cerem lui Dumnezeu ca aceste întâlniri să fie o adevărată binecuvântare pentru noi femeile şi pentru familiile noastre, sa devenim “femei aducătoare de veşti bune”, care dezvoltă relaţii personale cu alte femei, cu scopul de a evangheliza, echipa, încuraja şi de a îmbogăţi vieţi în Hristos Isus (Psalm 68:11).

La aceste întâlniri sunt invitate toate doamnele, domnişoarele, prietenele şi invitatele acestora, savurand o cana de cafea sau ceai în jurul căreia putem să discutăm şi să legăm prietenii.

Biserica Raul Vietii

Implicarea Femeilor

Pune-te la curent cu proiectele in care suntem implicati

Proiecte Economice Sociale Minisuni