Misiune internationala

Istrate Paul si Ruth in misiune si evanghelizare

Misiune in Asia

Paul a devenit creștin în primul an de facultate după ce pe tot parcursul liceului căutase adevărul în mișcarea New Age. În urma multor dezamăgiri și gânduri de sinucidere, în disperarea sa, i-a dat lui Dumnezeu o ultimă șansă să i se descopere și Domnul, în bunătatea Sa, nu a întârziat să-i răspundă. După convertire, Dumnezeu l-a chemat printr-o vedenie să vestească Evanghelia în Orientul Îndepărtat și astăzi lucrează acolo împreună cu soția sa, Ruth.

Regimul din această zonă este ostil misionarilor. Provocarea lor este să găsească mereu metode creative de a locui acolo și de a vesti Evanghelia. Din 2013 au o mică firmă de design pe care o folosesc ca o platformă pentru lucrare și prin ea, Dumnezeu le-a dat favoare în fața autorităților.

Motive de rugăciune:

Mai mulți lucrători, atât localnici, cât și străini.
Pentru proiectul Norboo - un proiect cu suveniruri prin care urmăresc o implicare permanentă în zonele rurale.
Lucrarea printre studenți - un club de limba engleză la care participă săptămânal 15-20 de studenți și la care folosesc Biblia ca material didactic.
Pentru oportunități de a începe o nouă lucrare într-o altă zonă a provinciei.

Misiune in Asia

Motive de rugăciune:

Mai mulți lucrători, atât localnici, cât și străini.
Pentru oportunități de a începe o nouă lucrare într-o altă zonă a provinciei.

Sustine Proiectul

Toţi cei care vor avea îndemnul să contribuie cu ceva, indiferent cât este de mică suma, sunt rugaţi să folosească contul Bisericii, cu specificaţia 'Misionari in Asia'.

Vă mulţumim anticipat şi Dumnezeu să vă răsplătească cu tot ce ştie el că aveţi nevoie : pentru duh, pentru suflet şi pentru trup!

Modalitati de plata

Cont pentru Donatii in Lire Sterline (GBP)

Lloyds Bank

Sort code: 30-98-97 Account number: 54115468

Doneaza prin PayPal (nu necesita un cont PayPal)

Dupa ce ati apasat botonul'Donate' selectati in primul dialog daca dorit sa folositi contul PayPal sau Contul Bancar.

Style Selector

Layout Style